Sakın Okumayın Cıss!!

Sakın Okumayın Cıss!!

Yazar
Ünzile Girişgin
Yayınevi
Edip Kitap

Etiket Fiyatı
60.00 TL
İnternete Özel
45.00 TL
ISBN
9786058048089
Basım Tarihi
Şubat 2021
Sayfa sayısı
454 sayfa
Boyutlar
13.50 x 21.50 cm

Cinsel yaşamla ilgili çoğu zaman erkek fıkıhçılar, ilahiyatçılar, ürologlar, psikiyatristler yazdılar, çizdiler, konuştular. Kadınlar ise duygularını, isteklerini, şikâyetlerini hep içlerine hapsettiler, çekindiler ve suskunluğa büründüler.
Bir grup insan cinsel arzularını putlaştırıp onların kölesi hâline gelirken kimileri de arzularına pranga vurup onları inkar noktasında yaşıyor. Bazıları da var ki, cinsel içerikli kitapları eşinin başına fırlatıp "utanmaaaz!!!" diyerek hakarette bulunma, bilgiye kapalı yaşama, öğrenmeyi reddetme seviyesinde...
Kitabımızın ismini Sakın Okumayın Cıss koyduk. Çünkü kendi kendimize yasakladığımız cinsel konuların kadın, erkek, gazeteci, hekim, siyaset bilimci, sosyolog fark etmez, herkesçe çekinmeden, korkmadan okunmasını, tartışılmasını istedik. Cinsel yaşam insanlığın ortak paydalarından biri. Hekimler de insanlığa hizmet etmeyi amaç edinmiş meslek sahipleri... Ben de kadın doğum hekimi sıfatıyla bu önemli konuda tespit ettiğim yanlışlıkları, doğru bilinen hataları kaleme aldım.
Okuyucular bilmedikleri, yaşayıp da farkına varmadıkları konuları Sakın Okumayın Cıss sayesinde öğrenecekler, öğrendiklerini eşleriyle paylaşacaklar. Her paylaşım onlara mutluluk olarak dönecek.
Sahibinde kalıp istifade edilmeyen ilim ne işe yarar ki?